خصوصیات اخلاقی محمد رسول الله

سلام به همگی.انءشالله حالتان خیلی خوب باشد.من را ببخشید که تقریبا یه هفته است که چیزی آپ نکردم،چون چند روزی است که سرم زیاد خلوت نیست.حالا که آمدم.این پست تقریبا طولانی می باشد،سرتان درد نیارم.میخوام بگم که دیروز خواندن کتاب رمانی براساس زندگی پیامبر اسلام (ص) که نویسنده این کتاب ابراهیم حسن بیگی است،به پایان رساندم.کتابی بود بسیار زیبا.درباره ی زندگی محمد رسول الله(ص)از دوره ی نوجوانشان تا شصت و سه سالگی است.یه پاراگراف درباره ی خصوصیات اخلاقی ایشان اینجارا مینویسم.خودم شیفته ی چنین اخلاقی شدم.به امید اینکه از ایشان الگو بگیریم.

"محمد رسول الله(ص)مرد ساده ای و افتاده حالی بود.با تهی دستان و فقرا مهربان بودند و با آنها غذا میخوردند .شرم نداشتند که خودشان به بازار برودند و نیازهای خانه را خریداری کنندو به دوش بکشند.در سلام و احوال پرسی پیش دستی میکردند و اگر به چیزی دعوت میشدند هرچند به خرمای خشک،دعوت افراد را رد نمیکردند.کم خرج و بزرگ طبع و خوش برخورد بودند.چهره شان همیشه گشود و خندان بود.اندوهشان آمیخته با خشم نبودو در تواضعشان ذلت نداشتند.هرگز از سر سفره سیر برنمیخیزیدند و هرگز دست طمع به چیزی دراز نمیکردند.سطح زندگی شان را در حد فقیرترین افراد رانگه میداشتند.برای تامین معاش بیشتر از وقت معمول کار میکردند.از بیت المال دیناری برای خود و بستگانشان اضافه بر نمیداشتند و خانه ی کوچکی در کنار مسجد داشتند."

/ 2 نظر / 7 بازدید
ایمان

سلام دوست عزیز خسته نباشید . خدا قوت مطلب جالب و خیلی خوبی گذاشتید . خدا خیرتون بده . با مطلب جدیدی به عنوان " وهابیت ؛ فرقه ای ضاله " منتظر حضور شما هستم . حتما سر بزنید و نظر بدید . منتظرتون هستم . فعلا یا مهدی http://torkaman.blogsky.com

فاطمه

ممنون بهره بردیم